0

Pyszne Szyszki z Ryżu Preparowanego i Krówek

szyszki z ryżu preparowanego i krówek

Szyszki z ryżu preparowanego i krówek to bardzo smaczny i szybki w przygotowaniu deser. Na przepis składają się między innymi cukierki tofi, ryż preparowany i krówki. Danie znane jest również pod nazwą kulki z ryżu preparowanego. Zamiast cukierków możemy użyć kajmaku, jednak ja wolę sam zrobić masę z cukierków. Aby szyszki z ryżu były najlepsze to należy użyć cukierków bez nadzienia.

Składniki niezbędne do przygotowania:

  • 1 torebka ryżu preparowanego około 70g
  • 15 dag krówek
  • 15 dag cukierków tofi bez nadzienia
  • masło około 15dag

Cukierki wyjąć z opakowań i umieścić w garnku, następnie dodać masło i gotować na bardzo małym ogniu. Gdy masło się rozpuści możemy lekko zwiększyć gaz. Całą masę bez przerwy mieszać, aby nie przywarła do momentu aż całkowicie się rozpuści(nie będzie żadnych grudek). Jeśli masa jest już rozpuszczona to wyłączamy gaz i do garnka wsypujemy ryż i dokładnie mieszamy. Pozostało nam już tylko formować szyszki / kulki póki masa jest ciepła. Aby się nie oparzyć najlepiej będzie zmoczyć ręce wodą, następnie nabrać trochę masy i uformować szyszkę, po czym odłożyć na tacy i proces powtórzyć. Gdy szyszki / kulki z ryżu preparowanego są już gotowe to musimy jeszcze odłożyć je na kilka godzin do lodówki, aby dobrze ostygły. Na poniższym obrazku jak powinna wyglądać masa przed rozpoczęciem formowania.

szyszki z kajmakiem

Przepis na szyszki z ryżu preparowanego i kajmaku jest prawie identyczny, tylko tak jak wspominałem zamiast krówek używamy gotowej masy.

Adrian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *