0

Marchewka zasmażana – Przepis na gotowaną marchewkę do obiadu

jak zrobić marchewkę

Marchewka zasmażana to jeden z moich ulubionych przepisów do obiadu. Jest to swego rodzaju surówka z marchwi na gorąco. Nie wiesz jak zrobić marchewkę? Przepis jak ją przygotować umieściłem poniżej. Całość powinna zająć nam około 20-30 min, przy czym najwięcej czasu zajmuje samo gotowanie marchewki. Dlatego też jest to szybki przepis, a do tego ilość składników nie powinna przerażać cenowo.

Składniki niezbędne do przygotowania:

  • 5 dużych marchewek
  • około 2 łyżki masła
  • płaska łyżka mąki
  • sól
Sposób przyrządzenia:

Marchewkę myjemy, a następnie obieramy ze skóry. Jeśli jest ona bardzo duża to kroimy ją na pół. Następnie marchew kroimy na ćwiartki. Najlepszym sposobem jest tutaj przekrojenie marchewki wzdłuż na pół, później obie połówki znów wzdłuż na pół. Otrzymane cztery paski kroimy na średniej wielkości kawałki. Na zdjęciu poniżej pokazuję jak powinny wyglądać miej więcej pokrojone marchewki.

marchewka zasmażana

Jak ugotować marchewkę?

Po pokrojeniu pozostało Nam umieścić marchew w garnku i zalać wodą do wysokości do, której sięga Nasze poćwiartowane warzywo. Należy dosypać jeszcze płaską łyżeczkę soli i możemy śmiało umieścić garnek na gazie. Gotować należy około 10-15 minut i odlać dopiero w momencie, kiedy marchew będzie miękka. Po odlaniu pozostaje Nam przygotować zasmażkę. W tym celu skorzystaj z opisu poniżej. Jeśli już ją przygotowałeś to wystarczy przelać zasmażkę do garnka z odlaną marchewką i wymieszać. Gotowe, marchewka zasmażana jest już gotowa do spożycia. Smacznego 🙂

Zasmażka do marchewki – przygotowanie

Celem przygotowania zasmażki użyjemy dwóch pozostałych składników. Będzie to masło i mąka. W tym celu na patelni umieszczamy 2 łyżki masła. Podpalamy bardzo mały gaz i powoli oczekujemy aż się roztopi. Jeśli jest już roztopione to obieramy płaską łyżkę mąki i stopniowo wsypujemy ją na patelnie. Podczas wsypywania bardzo dobrym jest mieszanie całej zasmażki drugą łyżką, aby nie powstały grudki. Duszona marchewka na gęsto wyjdzie jeśli odpowiednio przyrządzimy zasmażkę. Nie powinna ona być za płynna, ani za gęsta. Po kilku gotowaniach marchewki zasmażanej na pewno powinno samo wejść w nawyk jakiej konsystencji zasmażki oczekujemy. Jeśli jest zbyt płynna to należy dosypać więcej mąki, jeśli za gęsta to przesadziliśmy z mąką.

Adrian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *